Najczęściej zadawane pytania

Czym jest weedo?


Weedo to otwarty rynek online, łączący dwa typy użytkowników – Zlecających, którzy dodają zadania do wykonania dla innych, oraz Wykonawców, którzy chcą zarabiać za pośrednictwem weedo i wykonują zadania Zlecających.
Jak działa weedo?


Korzystanie z portalu weedo jest bezpłatne dla wszystkich użytkowników. Zlecający mogą w niej za darmo dodawać zadania. Określają czego, gdzie i na kiedy potrzebują. Wskazują też budżet, jaki chcą przeznaczyć na zleconą przez siebie pracę. Czekają na oferty od potencjalnych Wykonawców, którzy zgłaszają im chęć zrealizowania danego zadania, poprzez wysłanie oferty.

Zlecający wybiera spośród nadesłanych do niego ofert – najlepszą dla siebie. Obie strony umawiają się między sobą na wykonanie pracy.

W tym czasie środki na realizację danego zadania są całkowicie bezpieczne, ponieważ zostają zdeponowane przez system weepay i dopiero po potwierdzeniu wykonania pracy, Zlecający odblokowuje płatność. Wtedy, zadeklarowana kwota zostaje przelana na konto Wykonawcy.

Osoba, która zleca pracę - po jej zakończeniu - ocenia Wykonawcę. Dzięki temu Wykonawca buduje swoją wiarygodność i zaufanie w oczach kolejnych potencjalnych Zleceniodawców.

O tym, jak to działa WeeDo dowiesz się także z krótkiego filmiku w zakłądce "Dowiedz się więcej!".
Jakie zadania mogę dodawać na weedo?


W tej kwestii ogranicza Cię tylko Twoja wyobraźnia oraz aktualne potrzeby, o których chcesz napisać, aby znaleźć na WeeDo osoby do współpracy.

Mogą to być zarówno proste i stosunkowo szybkie zadania, jak i bardziej skomplikowane prace, wymagające dłuższej współpracy z Wykonawcą.

Na weedo znajdziesz osoby, które pomogą Ci w sprzątaniu domu, możesz zlecać prace dla majsterkowiczów, szukać wsparcia w rozwiązaniu spraw administracyjnych, czy urzędowych, znajdziesz kogoś do zrobienia sesji fotograficznej, zaprojektowania grafik, a nawet stworzenia strony internetowej. Lista możliwych zadań nigdy nie będzie wyczerpana, ponieważ to, co zlecisz na weedo zależy od tego, czego w danej chwili potrzebujesz oraz jakiego rodzaju projekt aktualnie masz do zrealizowania.

Publikowanie zadań na weedo jest bezpłatne, więc po prostu – zakładasz konto i opisujesz kogo, do jakiego zadania potrzebujesz, ustalając budżet, jaki chcesz i możesz na daną pracę przeznaczyć. Wtedy zaczynasz otrzymywać oferty od potencjalnych Wykonawców Twojego zadania, z których sam wybierasz najlepszą dla siebie.
Kto może być wykonawcą?


Wykonawca to osoba, która może realizować zadania dla innych osób w społeczności weedo. Jest niezależnym kontrahentem, posiadającym konto na platformie. Ta sama osoba może być jednocześnie Zlecającym zadania.

Jeśli chcesz zostać wykonawcą, po prostu załóż konto na www.weedo.pl i zacznij przeglądać zadania, które zamieścili tam inni jej użytkownicy. Pamiętaj, że musisz mieć ukończone 18 lat i posiadać prawo do pracy w Polsce.

Po rejestracji możesz składać swoje oferty, w odpowiedzi na zamieszczone przez zlecających zadania, informując ich o swojej chęci wykonania danej pracy i przekonując ich o tym, że jesteś właściwą do tego osobą – posiadasz niezbędne doświadczenie oraz umiejętności.

Jeśli zlecający wybierze Twoją ofertę pozytywnie, możesz rozpocząć z nim rozmowę o szczegółach zadania – w trybie prywatnych wiadomości, z pozycji swojego konta na weedo.pl
Kto może być zlecającym?


Zlecający to osoba, która zamieszcza na weedo.pl zadania, aby inni dla niego je wykonali. Może to być praca, wymagająca kontaktu osobistego, jak i taka, która będzie odbywać się wyłącznie online.

Publikowanie zadań jest bezpłatne, więc jeśli masz coś do zlecenia, po prostu utwórz konto na www.weedo.pl i opisz, czego aktualnie potrzebujesz. Robiąc to ustal budżet, jaki chcesz i możesz przeznaczyć na jego zrealizowanie.

Potencjalni wykonawcy będą składać Ci swoje oferty, a Ty będziesz mógł przeglądać ich profile, aby na tej podstawie zdecydować o tym, kogo ostatecznie wybierzesz. Po zaakceptowaniu oferty – środki, jakie zadeklarowałeś na wykonanie dla Ciebie zadania, należy zdeponować w naszym systemie płatności weepay. W ten sposób zostaną one bezpiecznie przechowuje aż do momentu zakończenia zadania.

Po przypisaniu do Twojego zadania wykonawcy, którego wybrałeś, będziesz mógł się z nim skontaktować, aby porozmawiać o szczegółach i wymienić informacje kontaktowe, wysyłając mu prywatną wiadomość.
Czy weedo jest dostępne w moim mieście?


Weedo jest obecnie dostępne w całej Polsce!

Jeśli podejmiesz się Wykonania zadania na www.weedo.pl - musisz posiadać prawo do pracy w Polsce. Dotyczy to również zadań zdalnych, które możesz wykonywać z innej lokalizacji. Pamiętaj, o konieczności rozliczenia się za wykonaną pracę zgodnie z polskim prawem.
Jak dobrze dodawać zadanie?


Rynek weedo pomaga zrobić więcej. Aby stworzyć bezpieczne, pełne szacunku i satysfakcjonujące środowisko, musimy postępować zgodnie z poniższymi wytycznymi:

Zadania muszą być legalne

Aby zapewnić bezpieczeństwo naszym członkom, wszystkie opublikowane zadania muszą być zgodne z prawem. Nagabywanie, nakłanianie lub zachęcanie do nielegalnych działań jest surowo zabronione. Oszustwa są tolerowane w weedo i zostaną usunięte.

Lista przedmiotów zabronionych

Zadania nie mogą odnosić się do broni lub bezprawnej działalności, która może skutkować dalszym przestępstwem prawno-sądowym. Wszelkie wpisy, dotyczące narkotyków, w tym leków na receptę lub akcesoriów, związanych z narkotykami, są zabronione. Działania te mogą nie tylko mieć poważne konsekwencje prawne, ale także są sprzeczne z duchem i wartościami weedo.

Brak usług towarzyskich i „dla dorosłych”

Eskorta, usługi wyłącznie dla dorosłych oraz zadania masażu są surowo zabronione w weedo. Obejmuje to zadania i komentarze o charakterze obscenicznym lub jednoznacznie seksualnym. Podczas gdy przekraczamy granice i pomagamy w ponownym wyobrażaniu sobie przyszłości zatrudnienia, wytyczamy granicę.
Płatności


Aby zapewnić bezpieczne i satysfakcjonujące działania dla wszystkich członków społeczności weedo, ważne jest, aby zrozumieć, jak działa weepay, czyli nasz autorski i bezpieczny dla obu stron system płatności depozytowej.

Dzięki weepay zarówno zlecający, jak i wykonawcy mogą mieć pewność, że pieniądze zostały przeznaczone na to zadanie i że zostaną one uwolnione tylko wtedy, gdy obie strony będą zadowolone z jego ukończenia.

Poniższe kroki przedstawiają przepływ płatności w WeeDo w ramach tego systemu:

1. Zadanie zostało zamieszczone na weedo.pl.

2. Zlecający otrzymuje oferty od wykonawców, którzy chcą zrealizować jego zadanie.

3. Gdy zlecający zaakceptuje ofertę wykonawcy, płatność jest pobierana z jego karty
i bezpiecznie przechowywana na rachunku powierniczym podczas wykonywania zadania.

4. Wykonawca kończy realizację zadania i prosi zlecającego o uwolnienie płatności.

5. Zlecający uwalnia płatność, a wykonawca otrzymuje ją na wskazane konto bankowe w ciągu 3-5 dni roboczych.
Czy weepay jest bezpieczny?


Nasz system płatności jest bezpieczny, niezawodny i wygodny, obsługuje wiele walut. Nasz dostawca płatności Stripe.com zapewnia jakość i bezpieczeństwo.

Gwarantujemy, że Twoje dane są u nas bezpieczne. weedo prowadzi bezpieczną stronę z ważnym certyfikatem. Jesteśmy zgodni ze standardem PCI i regularnie przeprowadzamy skanowanie pod kontem narażenia na atak w naszych systemach.

Bardzo poważnie podchodzimy do bezpieczeństwa naszej platformy i Twojej prywatności. Zapewniamy, że dane dotyczące płatności oraz wszystkie inne informacje są zawsze obsługiwane z najwyższą starannością.
Kiedy otrzymam zapłatę?


Po zakończeniu zadania i kliknięciu opcji „Żądaj płatności”, zlecający otrzymuje powiadomienie z informacją o tym, że powinien zwolnić płatność, jeśli zgadza się, że zadanie zostało ukończone.

Gdy zlecający uzna, że zadanie zostało wykonane i kliknie w przycisk zwolnienia, płatność zostanie natychmiast przekazana na Twoje konto.

Nasze płatności są obsługiwane przez zewnętrznego dostawcę usług płatniczych o nazwie Stripe.com Ze względu na czas przetwarzania płatności między dostawcą a Twoim bankiem, powinna ona dotrzeć na wskazane przez Ciebie konto w ciągu 3-5 dni roboczych po zwolnieniu.
Zasady bezpieczeństwa


Bardzo poważnie podchodzimy do Twojego bezpieczeństwa w weedo. Naszą pasją jest budowanie zaufanej społeczności członków, pomagając jednocześnie tworzyć pozytywne doświadczenia dla Wykonawców, korzystających z platformy do zarabiania pieniędzy na zadaniach.

Ważne jest, aby pamiętać, że korzystanie z weedo do pracy nad zadaniami oznacza, że przeprowadzasz transakcje z innym członkiem platformy. Ponieważ jesteśmy otwartym rynkiem opartym na reputacji, stworzyliśmy przydatne narzędzia, które pomogą Ci stworzyć konkurencyjną ofertę podczas licytowania zadań i właściwie zaprezentować swoje umiejętności oraz doświadczenia. Ponadto zalecamy członkom weedo, aby podczas interakcji na platformie zawsze pamiętali o zasadach zawartych w Regulaminie.

Jeśli kiedykolwiek poczujesz się nieswojo w relacji z innym członkiem weedo, daj nam znać, klikając przycisk "Zgłoś" lub pisząc do nas osobiście. Twoje obawy będą traktowane poważnie i zostaną poufne. Jeśli kiedykolwiek poczujesz się zagrożony, zadzwoń na lokalny numer alarmowy.

Nasz zespół opracował również listę kroków, które możesz podjąć podczas korzystania z weedo, aby pomóc ci dokonywać świadomych wyborów i poznał dostępne funkcje platformy, które Ci w tym pomogą.
Jak działają oceny i opinie?


Opinie pomagają ludziom zaufać naszej społeczności, tworząc łatwy, uczciwy i niezawodny sposób na to, aby członkowie wiedzieli, czego mogą się po sobie spodziewać.

Niezależnie od tego, czy opublikowałeś zadanie, czy je wykonałeś, pozostawienie uczciwej i rzetelnej informacji zwrotnej na temat jego realizacji, stanowi świetny przewodnik dla społeczności.

Weedo ma 2 wskaźniki określające ocenę Twoich prac:

Pisemna opinia i cena w gwiazdkach: średnia ocena w gwiazdkach opiera się na wszystkich ocenach, które dany członek otrzymał z poprzednich zadań,

oraz

Procent ukończonych zadań

Jest to wskaźnik niezawodności i pokazuje odsetek zadań, które dany użytkownik weedo wykonał, w porównaniu ze wszystkimi zadaniami, które zostały mu przypisane. Anulowania zadań, spowodowane przez członka, będą miały wpływ na ten wskaźnik. Jest on jest wyświetlany dopiero po przypisaniu członka do 5 zadań lub więcej.
Czym jest procent wykonanych zadań? Czym się różni od gwiazdek?


Oceny w gwiazdkach, opinie i wskaźniki ukończenia są dobrym przewodnikiem po historii wykonanych prac przez użytkownika w weedo.

Ocena w gwiazdkach możliwa jest w granicach skali - od 1 do 5 punktów i pokazywana jest na profilu użytkownika jako średnia ze wszystkich recenzji i gwiazdek, które dany członek weedo otrzymał z poprzednich zadań.

Wskaźnik ukończenia to wskaźnik niezawodności i pokazuje odsetek zadań, które użytkownik wykonał w porównaniu ze wszystkimi zadaniami, które zostały mu przypisane. Również anulowania, spowodowane przez danego członka społeczności, będą miały wpływ na ten wynik.

Przed przystąpieniem do współpracy, sprawdź liczbę gwiazdek, wskaźnik ukończenia i recenzje potencjalnego wykonawcy. Dowiesz się w ten sposób, czego możesz się po nim spodziewać podczas ewentualnej współpracy.
Jak napisać dobry opis zadania?


Szczegółowy i jasny opis zadania jest bardzo ważny, ponieważ pozwala wykonawcom dowiedzieć się dokładnie, czego potrzebujesz jako zlecający i na czym polega praca, którą oferujesz. Dzięki temu, żadna ze stron nie będzie miała wątpliwości co do zakresu działań, jakie wchodzą w zakres danego zadania.

Precyzyjnie sformułowana treść zlecenia pozwoli potencjalnemu wykonawcy dobrze przygotować się do wykonania zadania. Będzie mógł on naszykować sobie niezbędne materiały zawczasu, aby potem zakończyć pracę bez zbędnych opóźnień.

Z naszego doświadczenia wynika, że dobry opis zadania posiada:

● wszystkie szczegóły, dotyczące tego, co dokładnie należy zrobić,

● kwotę, jaką chcesz i możesz zapłacić za wykonanie zadania,

● dodatkowe informacje – takie, jak zdjęcia, wymiary, numery modeli, jeśli dostarczysz materiały (jeśli nie, to taką wiadomość również warto zamieścić)

Pamiętaj, aby regularnie sprawdzać komentarze do swojego zadania i odpowiadać na wszelkie pytania, które mogą doprecyzować treść Twojego zlecenia o niezbędne informacje.

Oto przykład dobrego i złego opisu zadania.

DOBRZE:

„Szukam kogoś, kto skosi trawnik o wymiarach ok. 15 x 5 metrów. Trawa ma ok. 30 cm wysokości. Mam też 5 roślin doniczkowych, które wymagają przycięcia. Załączam zdjęcia tych roślin. Mój zielony kosz jest pełny, dlatego musisz też zabrać ze sobą i wyrzucić ścinki. Pracuję w dni powszednie, więc wczesne popołudnie w sobotę lub niedzielę byłoby idealne. Potrzebuję, aby te prace zostały wykonane przed 20 kwietnia 2020. Musisz przywieźć własną kosiarkę, ponieważ moja jest zepsuta.”

ŹLE:

„Koś trawnik i przycinaj rośliny.”
Jak wybrać właściwego wykonawcę?


Gratulujemy, że udało Ci się opublikować swoje zadanie na weedo.pl! Teraz będziesz otrzymywać oferty od potencjalnych wykonawców. Pytanie: jak wybrać tego właściwego?

W tym celu zachęcamy Cię do zapoznania się z profilami wykonawców, którzy zgłosili chęć zrealizowania Twojego zadania. Sprawdź:

● jakie otrzymali oceny i opinie od innych zlecających, dla których wykonywali pracę,

● co napisali w swoim opisie i jakie posiadają umiejętności,

● jeśli zamieścili na profilu link do swojego portfolio – zapoznaj się z nim.

Jeśli nadal będziesz mieć wątpliwości i nie będziesz umiał podjąć ostatecznej decyzji wyboru danego wykonawcy – możesz się z nim skontaktować na platformie weedo.pl, pisząc do niego wiadomość prywatną. Dzięki temu dowiesz się więcej i uzyskasz odpowiedzi na swoje pytania.

Weedo nie udostępnia publicznie prywatnych danych kontaktowych. Więcej szczegółów na temat naszych zasad znajdziesz w regulaminie weedo.

Pamiętaj, że nie ma obowiązku przyjęcia oferty, dopóki nie będziesz w 100% pewny tego, że znalazłeś odpowiednią osobę do wykonania Twojego zadania. Nie spiesz się i wybierz najlepszego dla siebie wykonawcę.
Jak skontaktować się z administratorem weedo?


Jeśli masz pytania, związane z weedo – jego działaniem i zasadami, sprawdź czy nie znajdziesz odpowiedzi w naszym FAQ (najczęściej zadawanych pytaniach).

Jeśli potrzebujesz dodatkowej pomocy w sprawie konkretnego zapytania, możesz do nas napisać przez formularz kontaktowy, wysłać wiadomość na maila biuro@weedo.pl, napisać na social mediach FB lub IG lub zadzwonić pod numer 537 650 144.

Odpowiemy na Twoje pytania w ciągu 1-2 dni roboczych. Jeśli po tym czasie nie zobaczysz wiadomości od nas w folderze Odebrane na swojej skrzynce mailowej, sprawdź również folder Śmieci i Spam – może mail od nas gdzieś tam się zawieruszył.
Jakie są korzyści z zapisania się do newslettera weedo?


Bądź na bieżąco i zapisz się do WeeDo już dziś - jeszcze przed oficjalnym otwarciem. Jeśli zapiszesz się do WeeDo już teraz to dowiesz się w pierwszej kolejności o tym, że nasz portal jest już gotowy do używania! Będziesz na bieżąco ze wszystkimi nowościami oraz zyskasz powitalny kod promocyjny na swoje pierwsze zlecenie! Zapraszamy!
Kiedy weedo udostępni swój system?


Obecnie ciężko pracujemy aby nasz system był niezawodny i spełniał wszystkie wymagania naszych klientów. Jesteśmy już na etapie testowania i dopracowywania ostatnich szczegółów. Może to chwilę potrwać ponieważ pracujemy głównie nad bezpieczeństwem Twoich danych oraz płatności i jest to dla nas jedna z kluczowych kwestii. Zapisz się do Newslettera weedo już dzisiaj aby jako pierwszy dowiedzieć się o otwarciu portalu weedo i dostać specjalny powitaln kod promocyjny na pierwsze zlecenie. Zapraszamy!!!

Dołącz do weedo już teraz!